Poťahy

Proces čistenia kože 100% MADE IN ITALY

Koža je krásny prírodný produkt s dlhou životnosťou, vydrží oveľa dlhšie ako látka. Ľahko sa čistí, v zime hreje a v lete chladí. Väčšina koží SAPORINI je európskeho pôvodu a proces činenia je 100% VYROBENÝ V TALIANSKU.

Niektoré kože sú viac chránené a odporúčajú sa pre rodiny s deťmi a niektoré menej chránené. Čím menej je koža chránená, tým prestížnejší a mäkší bude povrch pôsobiť na dotyk. Na všetkých kožiach sa vďaka prirodzenej elasticite nedá vyhnúť krčeniu. Na väčšine koží tiež uvidíte prirodzené vlastnosti, ako sú strie, bodnutia hmyzom, jazvy a farebné variácie, čo potvrdzuje, že kože sú veľmi kvalitné.

HIGH PROTECTED
kože

Znamená to, že tieto usne prešli talianskym procesom vyčiňovania, ktorý vytvára na povrchu koží silne pigmentovanú povrchovú vrstvu, ktorá sa stáva bariérou proti rozliatiam, škvrnám a vyblednutiu. Na kožiach High Protected sa vďaka prirodzenej elasticite nedá vyhnúť pokrčeniu. Vysoko chránené kože odporúčame do rodín s deťmi a do priestorov s veľmi častým využitím. Tieto kože sa tiež veľmi ľahko čistia a vrchné zrno má dlhú životnosť. (POZRITE SI kategóriu 25 MELLOW)

MEDIUM PROTECTED kože

Znamená to, že kože sú mierne reliéfne kvôli ochrane, no napriek tomu sú veľmi jemné na dotyk, pôsobia hrejivo a nadčasovo. Na koži so strednou ochranou sa vďaka prirodzenej elasticite nedá vyhnúť krčeniu. Toto sú naše najobľúbenejšie kože a sú tiež dobrou voľbou pre rodiny s deťmi. (POZRI kategóriu 38 (Arcobaleno a Nature)

LOW PROTECTED
kože

Znamená, že pôvodný povrch kože nebol dotknutý, takže si môže zachovať extra jemnosť a prirodzenú krásu. Ide o drahé, prestížne európske kože nazývané full aniline a full top grain usne. Krása tejto kože spočíva v prirodzených vlastnostiach, ako sú jazvy, strie a mierne farebné variácie. Na kožiach s nízkou ochranou sa vďaka prirodzenej elasticite nedá vyhnúť pokrčeniu. Tieto prírodné anilínové kože sú jemné a vyžadujú si pozornosť, aby si zachovali
svoju krásu v priebehu času. Neodporúčame nan ich konzumovať žiadne jedlo ani nápoje, aby nedošlo k poškodeniu kože, pretože škvrny sa nedajú ľahko odstrániť. SEE stupeň 40 (Emotion, Maya, Colorado), stupeň 50 (Caress) a stupeň 60 (Sensation). Tieto kože neodporúčame do rodín s deťmi.

Kat. 25 Mellow

HIGH PROTECTED koža
Táto hovädzia koža je čiastočne upravená pigmentovaná koža, ktorá je veľmi jemná na dotyk s jemným ochranným povlakom. Je to hrubá koža s rovnomernou farbou a vlastnou individuálnou osobnosťou. Hrúbka 1,6 mm. Proces činenia 100% VYROBENÉ V TALIANSKU.
Farby zobrazené na obrazovke sa môžu líšiť od originálnej koženej vzorky

kat. 38 Arcobaleno

MEDIUM PROTECTED koža

Jedná sa o hovädziu kožu, mierne reliéfnu ochranu s nadčasovým vzhľadom. Proces vyčiňovania dodáva koži farbu bez prekrývania jej prirodzených znakov alebo jemných
farebných variácií. Koža je jemná na dotyk a vysoko cenená, čo zaručuje najvyššiu kvalitu. Hrúbka 1,2/1,4 mm. Proces čistenia 100% VYROBENÉ V TALIANSKU.
Farby zobrazené na obrazovke sa môžu líšiť od originálnej koženej vzorky

kat. 38 Nature

MEDIUM PROTECTED koža

Táto hovädzia koža, mierne vyrazená na ochranu, má hrúbku 2 mm. Jedna z našich najhrubších variant kože. Jemná na dotyk so zamatovou farebnou variáciou. Ideálna voľba pre ľudí, ktorí oceňujú rafinovanú eleganciu prírodných interiérov. Proces čistenia 100% VYROBENÉ V TALIANSKU.
Farby zobrazené na obrazovke sa môžu líšiť od originálnej koženej vzorky

kat. 40 Maya

LOW PROTECTED koža

Je to anilínová hovädzia koža európskeho pôvodu, mäkká na dotyk, vyčinená v bubnoch a potom ručne brúsená, aby sa získala opotrebovaný vzhľad Nubuk, ktorý vykazuje viditeľné a prirodzené vlastnosti, ako sú farebné variácie, jazvy, strie, vrásky, ktoré zdôrazňujú krásu tejto kože a potvrdzujú, že kože sú veľmi kvalitné. Táto koža má tiež vodeodolnú úpravu pre ochranu. Hrúbka 1,4/1,6 mm. Proces čistenia 100% VYROBENÉ V TALIANSKU.
Farby zobrazené na obrazovke sa môžu líšiť od originálnej koženej vzorky

kat. 40 koža MOSS

My v Saporini sme uznávaní ako špecialisti na kožené sedačky so širokou škálou koží, ktoré sú schopné uspokojiť všetky potreby a požiadavky zákazníkov.

V našej kolekcii nájdete aj exkluzívnu kožu Nabuk vo vintage štýle, veľmi jemnú na dotyk s hlbokými a teplými farbami, nový trend v nábytkárskej móde.

Kože Nabuk sú pekné, krásne a mäkké, získané špeciálnym činením a bubnovaním, čo sa môže javiť ako slabá stránka pri predaji pohoviek z týchto koží.

V Saporini ponúkame jedinčnú novú kožu s efektom Nabuk, so skvelými vlastnosťami, ktorú možno vyčistiť v prípade náhodných škvŕn alebo rozliatia, ako je víno, majonéza, kečup, olivový olej, cola atď.

Koža Moss, špeciálna a jedinečná koža vo svojej triede, ktorá dokáže premeniť slabé miesto na silu. Koža Moss predstavuje nový trend v móde nábytku. Vyvážená kombinácia medzi modernými potrebami a vintage štýlom. Mäkkosť je získaná špeciálnym procesom opätovného činenia a bubnovania, vďaka čomu je koža plná a s ľahkou štruktúrou veľmi príjemnou na pohľad. So semianilínovou povrchovou úpravou aplikovanou na drobné zrno a ďalšou úpravou sme schopní získať pižmový vzhľad na povrchu a príjemný pocit hmatového zamatového dotyku. Koža Moss sa vďaka svojej jemnosti a vintage vzhľadu veľmi dobre hodí na čalúnenie každej pohovky, od klasických až po moderné. Paleta farieb bola starostlivo vybraná tak, aby kombinovala vzhľad NEW AGE a rôzne štýly, aby splnila požiadavky našich zákazníkov.
Farby zobrazené na obrazovke sa môžu líšiť od originálnej koženej vzorky

kat.50 Caress

LOW PROTECTED kože
Je to veľmi hrubá celoanilínová hovädzia koža európskeho pôvodu s prirodzenou kresbou a jemným a zamatovým nádychom. Prirodzené vlastnosti, ako sú farebné variácie, jazvy, strie, vrásky, ktoré zdôrazňujú krásu tejto kože a potvrdzujú, že kože sú veľmi kvalitné. Hrúbka 1,8/1,9 mm. Proces činenia 100% VYROBENÉ V TALIANSKU.
Farby zobrazené na obrazovke sa môžu líšiť od originálnej koženej vzorky

kat. 60 Sensation

LOW PROTECTED kože
Ide o prestížnu celoanilínovú hovädziu kožu európskeho pôvodu s prírodnou kresbou a na pocit veľmi jemnou až hodvábnou. Suroviny na výrobu tejto prestížnej kože sú obmedzené, a preto je Sensation považovaná za najlepšiu kožu najvyššej kvality dostupnú na talianskom trhu.
Prirodzené vlastnosti, ako sú farebné variácie, jazvy, strie, vrásky, ktoré zdôrazňujú krásu tejto kože a potvrdzujú, že kože sú veľmi kvalitné. Hrúbka 1,6 mm. Proces čistenia 100% VYROBENÉ V TALIANSKU.
Farby zobrazené na obrazovke sa môžu líšiť od originálnej koženej vzorky

Pokyny na čistenie a pravidelnú údržbu kože

Talianske kože sú známe tým, že sú najlepšie na svete, pokiaľ ide o trvanlivosť a odolnosť, pretože pri správnej starostlivosti a čistení vydržia mnoho rokov.
V prvom rade, prosím, chráňte svoju koženú pohovku tým, že sa vyhýbate priamemu slnečnému žiareniu alebo žiareniu z lámp, pretože to spôsobí vyblednutie farieb. Pohovku tiež umiestnite aspoň 50 cm od zdrojov tepla, ako sú ohrievače alebo radiátory.

HIGH a MEDIUM PROTECTED kože (kat. 25, kat. 35 a kat. 38)

~ PRAVIDELNÁ ÚDRŽBA: Pravidelne utierajte prach čistou suchou bielou handričkou. Prosím, uistite sa, že je mäkká a neabrazívna. V prípade potreby aj povysávajete štrbiny a sedciu časť pohovky. Použite stredný výkon vysávača a nástavce vysávača určené na sedačky. Vyvarujte sa tiež odieraniu nástavcov priamo o kožu.
~ Odporúčame aplikovať dobrý kondicionér na kožu každých 6 až 12 mesiacov v závislosti od používania, pretože to pomôže udržať vašu kožu mäkkú a dobrom stave po mnoho rokov.
Značka kondicionéra odporúčaná výrobcom je Uniters.com. V prípade záujmu poskytujú aj špecialistov, ktorí vám sedačku ošetria v pohodlí vášho domova.
~ NEPOUŽÍVAJTE: čistiace rozpúšťadlá, leštidlá na nábytok, abrazívne čistiace prostriedky, neschválené čistiace prostriedky. Vždy najskôr vyskúšajte akýkoľvek čistiaci prostriedok na skrytom mieste, aby ste si overili výsledky.
~ V prípade škvŕn spôsobených nealkoholickými nápojmi, kávou, čajom, mliekom, džemom, olejom, kozmetikou: škvrnu veľmi rýchlo odstráňte z povrchu utieraním savou bielou handričkou alebo papierovou utierkou. Potom namočte bielu handričku do vody a jemného bieleho mydlového roztoku a jemne začnite trieť od vonkajšej strany škvrny do stredu. Škvrnu príliš nenamáčajte do vody a povrch ihneď osušte čistou handričkou. Kožu nesušte na priamom slnku
alebo fénom. Koža musí prirodzene vyschnúť na vzduchu.
~ Ak škvrna pretrváva, aby ste predišli akémukoľvek možnému poškodeniu kože, kontaktujte prosím špecialistu na čistenie kože.

LOW PROTECTED kože (kat. 40, 50)

Chceli by sme zdôrazniť, že low protected kože sú veľmi jemné, takže je potrebná zvýšená opatrnosť.
~ PRAVIDELNÁ ÚDRŽBA: Pravidelne utierajte prach čistou suchou bielou handričkou. Prosím, uistite sa, že látka je mäkká a neabrazívna. V prípade potreby povysávajte štrbiny a sedáky. Použite stredný výkon vysávača a nástavce vysávača určené na sedačky. Vyvarujte sa tiež odieraniu nástavcov priamo o kožu.
~ NEPOUŽÍVAJTE žiadne kondicionéry na kožu na všetky prírodné kože kat. 40 a 50.

~ NEPOUŽÍVAJTE: čistiace rozpúšťadlá, leštidlá na nábytok, abrazívne čistiace prostriedky, neschválené čistiace prostriedky. Vždy najskôr vyskúšajte akýkoľvek čistiaci prostriedok na skrytom mieste, aby ste si overili výsledky.
~ V prípade škvŕn, ako sú nealkoholické nápoje, káva, čaj, mlieko, džem: škvrnu veľmi rýchlo odstráňte z povrchu papierovou utierkou alebo neabrazívnou handričkou. Potom handričkou, práve namočenou vo vode, jemne pretrite z vonkajšej strany škvrny smerom k stredu. Potom ihneď osušte čistou suchou handričkou.
~ V prípade škvŕn spôsobených mastným jedlom, ako je kečup, majonéza, čokoláda, olej:
odstráňte látku z povrchu kože veľmi jemne iba pomocou savého papierového obrúska.
Používajte savý papierový obrúsok bez tlaku na povrch kože, aby sa špina nedostala do pórov kože. Potom použite čistú bielu handričku namočenú vo veľmi zriedenom roztoku neutrálneho
mydla a jemne votrite z vonkajšej strany do stredu škvrny. Ihneď osušte čistou handričkou.
~ Pri koži s nabukovým a zamatovým efektom, ako je koža Emotion a Prestige, prosím dodržujte všetky vyššie uvedené postupy pri low protected kožiach, potom na konci, keď je koža vyčistená a suchá, veľmi jemne pretrite jemným brúsnym papierom, aby sa obnovil nabukový a zamatový efekt.
~ Ak škvrna pretrváva, aby ste predišli akémukoľvek možnému poškodeniu kože, kontaktujte prosím špecialistu na čistenie kože.

Koža MOSS

Tento postup je zameraný na posúdenie možnosti čistenia kože používanej ako poťah na interiéry automobilov a je tiež používaný, aj keď nie oficiálne, výrobcami na testovanie koženého nábytku. Postup zahŕňa aplikáciu štandardných nečistôt, ako je kečup, červené víno alebo káva na povrch kože. Koža sa potom hodnotí na základe ľahkosti odstraňovania škvŕn a po vyčistení. Akákoľvek zmena na povrchu sa meria pomocou štandardných odtieňov šedej (ISO 105-A03).
Pomôcky: biely savý papier biela suchá bavlnená tkanina
Kontaminanty:
– kečup
– červené víno
– majonéza
– káva (2 gramy Original/Classic Nescafe rozpustené v 100 ml vriacej vody)

Postup čistenia

Po vystavení kontaminantu vysajte prebytočnú tekutinu suchou bielou savou handričkou, kým nezaznamenáte žiadny prenos kontaminantov z povrchu bieleho savého papiera (v prípade potreby papier vymeňte);
Vezmite bielu mierne navlhčenú (nie mokrú) bavlnenú handričku, potom krúživými pohybmi odstráňte všetky nečistoty. Vezmite ešte jednu suchú bavlnenú handričku a povrch jemne pretrite, kým sa úplne neabsorbuje vlhkosť

Vlastnosti kože

Useň je prírodný materiál, na ktorom sa nachádzajú prirodzené znaky, nerovnosti a nedostatky. Týmito môžu byť tmavšie škvrny, vrásky, stopy po bodnutí hmyzom, škrabance a menšie jazvy. Všetky tieto znaky sú prirodzené a odrážajú životný príbeh zvieraťa.

Vrásky na koži
Vrásky
Jazva na koži
Jazvy
Variácie vo farbe kože
Variácie vo farbe kože
Rozdiely v hladkosti kože
Rozdiely v hladkosti
Bodnutia od hmyzu na koži
Bodnutia od hmyzu
Menší vzor na koži
Menší vzor na koži
Otvorená jazva na koži
Otvorená jazva na koži
Stopy po žilách na koži
Stopy po žilách na koži

Kolekcia nití na švy

Nižšie sú uvedené farby prešívania dostupné pre všetky farby kože v našej kolekcii. Ak uprednostňujete inú farbu obšitia ako je koža, ktorú ste si vybrali, stačí si vybrať.

Kolekcia látok Rossini

Naša kolekcia látok Ross predstavuje jednu z najlepších s podtitulom Made in Italy. Navrhnuté a tkané v okrese Como v Brianze, územiach známych po celom svete už v roku 1300, ktoré dodnes držia svetový rekord vo svojej kapacite na výrobu látok a jemného hodvábu používaného v módnom a nábytkárskom priemysle.
Kolekcia sa zrodila po dlhom procese výberu látok vyprodukovaných z vysokokvalitných textílií vyrobených výlučne v Taliansku. V kolekcii sú textúry Jacquard, panama, bouclé a zamat, výber najnovších módnych trendov, ktoré spĺňajú potreby zákazníkov ako koncepty štýlu a dizajnu.

Cat. A Ischia

Cat. A Matera

Cat. A Positano

Cat. A Vulcano

Cat. C Firenze

Firenze je tkanina vyrobená z priadze Bouclé, čo znamená, že jedna z dvoch nití tvorí prstence, ktoré sa nakláňajú s kučeravým efektom. Tento konkrétny typ priadze dodáva tejto látke nepravidelný vzhľad, mäkký a obopínajúci efekt. Je to látka strednej hmotnosti, ktorá sa dobre hodí na nábytok ležérneho, klasického a súčasného dizajnu.

Col 01

Col 02

Col 03

Col 05

Col 06

Col 07

Col 08

Col 09

Col 10

Col 11

Col 12

Col 13

Col 15

Col 16

Col 17

Col 18

Col 19

Col 20

Col 21

Col 22

Col 23

Col 24

Col 25

Col 26

Cat. E Venezia

Venezia je stredne česaný vlasový zamat, ktorý na povrchu ukazuje hustý rozptýlený vlas vyrobený z malých slučiek nití. Vyrába sa na tkáčskom stave s použitím tenkých priadzí a dvoch osnov, jednej pre základ (hrubá osnova) a jednej pre vlas (vlasová osnova) a iba jedného útku. Benátsky zamat je vyrobený zo 100% prírodných bavlnených vlákien a má dúhový vzhľad a ľahké odlesky, čo látku obohacuje tým, že jeho línie sú hladké a výrazné.

Col 06

Col 17

Col 19

Col 24

Col 40

Col 58

Col 75

Col 77

Col 83

Col 86

Col 88

Col 89

Col 90

Col 94

Col 95

Col 103

Col 115

Col 116

Cat. C Roma

Roma je tkanina žakárového typu vysokej gramáže, vyrobená na panamskej dvojitej vrstve získanej špeciálnym výrobným procesom, vyrobeným plne v súlade s talianskou tkáčskou tradíciou regiónov Brianza a Como. Látka Roma, mäkká na dotyk, sa dobre hodí na čalúnenie moderného a súčasného dizajnového nábytku

Col 01

Col 02

Col 03

Col 04

Col 05

Col 06

Col 07

Col 08

Col 09

Col 11

Col 19

Col 20

Col 21

Col 22

Col 25

Col 26

Cat. B Panarea

Látka Panarea je reliéfne zvinutá z viacfarebných nití. Tkanina strednej hmotnosti príjemná na dotyk, ktorá sa dobre hodí na čalúnenie moderného a súčasného nábytku.

Col 01

Col 02

Col 03

Col 05

Col 06

Col 08

Col 09

Col 10

Col 11

Col 17

Col 18

Col 21

Col 21

Cat. D Portofino

Portofno je buklé – látková priadza farbená na dvojitom kolíku. Špeciálny výrobný proces vyrobený v plnom súlade s talianskou tkáčskou tradíciou v regiónoch Brianza a Como so krútenými útkami 10 a 5 osnovami ju robí mäkkou na dotyk, aj keď ide o látku s vysokou gramážou.

Col 01

Col 02

Col 03

Col 04

Col 05

Col 06

Col 07

Col 08

Col 09

Cat. C Taormina

Taormina je ženilka vyrobená zo skrútenej nite, ktorá má v sebe zapracované rovné a objemné prvky. Špeciálny výrobný proces ženilky, ktorá je vyrobená v plnom súlade s talianskou tradíciou regiónov Brianza a Como, spôsobuje, že je na dotyk a vyzerá jemne ako zamat, napriek tomu, že ide o ťažkú ​​látku s opotrebovaným a vintage vzhľadom.

Col 01

Col 05

Col 06

Col 09

Col 11

Col 06

Col 19

Cat. D Milano

Milano je tkanina žakárového typu vysokej gramáže, vyrobená na panamskej dvojitej vrstve získanej špeciálnym výrobným procesom plne v súlade s talianskou tkáčskou tradíciou regiónov Brianza a Como. Mäkká a jemná na dotyk tkanina Milano sa dobre hodí ako poťah moderného a súčasného dizajnového nábytku

Col 01

Col 03

Col 04

Col 05

Col 06

Col 07

Col 08

Zavolať
Navigovať
Skip to content